Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie tam regenerujemy nasz organizm i nabieramy sił na kolejny dzień. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy chcemy urządzić własną sypialnię? Oto garść praktycznych porad. 

Dobry sen to podstawa

A co wpływa na jego jakość? Oczywiście ilość bodźców, które docierają do naszego mózgu w trakcie snu. Dlatego spanie przy włączonym telewizorze czy radiu nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli nie lubimy spać w całkowitej ciszy, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się delikatna muzyka relaksacyjna. Równie ważna jest też kontrola ilości światła. Dalego w każdej sypialni powinny pojawić się grube zasłony czy rolety. Ten element wystroju jest szczególnie istotny wiosną i latem. To właśnie wtedy słońce wchodzi bardzo wcześnie…

model turkusowego dywanu

Warto też zadbać o piękny wystrój. Idealna sypialnia powinna być przytulna. Musimy się w niej czuć bezpiecznie i komfortowo. Warto postawić da dodatki, które sprawią, że to wnętrze będzie się prezentować naprawdę oryginalnie. Dobrym pomysłem jest na przykład wybór dywanu w kolorze turkusowym. Miękki dywan ociepli pomieszczenie, sprawi też, że poranne wstawanie będzie zdecydowanie bardziej przyjemne. Zwłaszcza zimą.

Na jakie meble warto postawić w sypialni?

Podstawa to oczywiście wygodne łóżko. Jeżeli chcemy spać z partnerem, to nasze posłanie powinno mieć przynajmniej 160 centymetrów szerokości. Warto też  zainwestować w niewielkie lampki nocne czy też niewielkie kinkiety. Dzięki nim będziemy mogli spokojnie poczytać wieczorem, jednocześnie nie będziemy przeszkadzać naszemu partnerowi.

A co z resztą mebli? Tu wszytko zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz ilością dostępnego miejsca. Taki podstawowy zestaw to szafa na ubrania oraz komoda. Jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsce i optycznie powiększyć pokój, to doskonałym wyborem będzie szafa z lustrzanymi drzwiami.  Lustro będzie odbijać światło i optycznie powiększać przestrzeń. Dodatkowo znacznie ułatwi skomponowanie odpowiedniej stylizacji każdego ranka.