Shaggy – ciekawy sposób na ocieplenie atmosfery w domu

Dywany to świetny sposób na urozmaicenie wnętrza. Podłogi, choćby z najciekawszym wzorem pozostają podłogami i często są po prostu mało interesujące. Powierzchnia w domu nabierze wyrazu dzięki dywanom. Ostatnimi czasy bardzo ciekawą propozycją jest dywan shaggy, czyli przyjemny w dotyku, włochaty i miękki. Charakteryzuje go długie gęste runo, które sprawia, że dywan ten czyni pomieszczenie przytulnym. Aby jednak wiedzieć jak wybrać dywan shaggy należy najpierw pomyśleć do jakiego pomieszczenia chcemy go przeznaczyć.

Nazwę swą dywan ten zawdzięcza angielskiemu określeniu „shaggy” oznaczający włochaty, kudłaty. Ogromną zaletą jest właśnie jego „włochatość”, która sprawia, że właściwie każde pomieszczenie zyskuje na uroku i staje się bardziej domowe. Bardzo dobrym pomysłem jest położenie dywanu w sypialni przy łóżku, dzięki czemu codziennie po przebudzeniu stopy poczują przyjemny, ciepły i miękki materiał, który na pewno pozytywnie wpłynie na poranne samopoczucie. Jeśli chodzi o salon to jest to bardziej indywidualna sprawa. Konsekwencją gęstego runa jest konieczność zdecydowanie częstszego czyszczenia i pielęgnacji dywanu, co w przypadku posiadania dzieci lub zwierząt domowych może okazać się pewnym utrudnieniem. Osoby, które nie lubią częstych porządków powinny przemyśleć, czy na pewno chcą mieć taki dywan w głównym miejscu domu. Z kolei shaggy bardzo dobrze komponuje się z kawowym stolikiem stanowiąc urokliwy gadżet. W przypadku pokoju dziecięcego dywan ten nie jest najlepszym pomysłem. W kudłatej strukturze z łatwością zaplącze się plastelina czy jedzenie, a bobas może nie docenić uroku dywanu, w którym nie będzie mógł się bawić np. samochodzikami.

Decydując się na dywan shaggy należy wybrać między włóknami naturalnymi i sztucznymi. Wśród syntetyków te wykonane z poliestru są najmilsze w dotyku i mają właściwości antyalergiczne. Jeśli zaś chodzi o naturalne materiały to najlepszym z nich jest wełna, która jest bardzo miękka i wycisza pomieszczenie, jednak może uczulać, dlatego powinna być unikana przez alergików.